Konut Finansmanı ve Gayrimenkul Piyasası

SAEL 1617 Konut Finansmanı ve Gayrimenkul Piyasası

Dr. Yener Coşkun

(SPK Başuzman)

 

1994 yılında Ankara Üniversitesi SBF’den mezun oldu. 2003 yılında Wharton School’dan (University of Pennsylvania/ABD) sermaye piyasası alanında diploma, 2007 yılında Gazi Üniversitesi’nden bankacılık alanında yüksek lisans ve 2013 yılında Ankara Üniversitesi’nden konut finansmanı alanında doktora derecelerini aldı. Finans, konut finansmanı ve risk yönetimi alanlarında çok sayıda akademik yayını, konferans sunumları ve 3 kitabı var. Gayrimenkul Türkiye ve The Turkish Perspective dergilerinde yazıyor. 2012-2013 yıllarında University of Sarajevo’da (Bosna-Hersek) konut finansmanı-emlak yönetimi dersleri verdi. 2012 yılından bu yana İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde finansal piyasalar-konut finansmanı dersleri veriyor. Çeşitli yerli/yabancı meslek örgütlerinin aktif üyesi ve yarı zamanlı/geçici kurumsal işleri (TDUB/YTM) bulunuyor. 1995 yılında çalışmaya başladığı Sermaye Piyasası Kurulu’nda başuzmandır.

Amaç ve İçerik:

Bu eğitimin amacı konut piyasası ile ilgili temel kavram, veri kaynağı, sektörel eğilimler ve araştırma tekniklerinin güncel yayınlar ışığında analiz edilmesidir. Eğitim kapsamında Türk konut piyasasının sektörel dinamikleri, riskleri ve genel ekonomi-banka/sermaye piyasaları ile bağları irdelenecektir. Volatilite, bulaşıcılık ve balon risklerinin analizi model tasarımları ile birlikte Kalman, ARIMA, Bound ve ARCH türü modeller üzerinden tartışılacaktır.

Kimler Faydalanabilir?

Konut/gayrimenkul/sermaye piyasaları araştırmacıları (akademisyen/öğrenci), kredi ve sermaye piyasası kurumları çalışanları, kamu çalışanları ve gayrimenkul sektörü ile ilişkili kişiler (değerleme/emlak).  

 

Eğitim Kodu: 1703

Tarih: 18 Mart 2017 (Cumartesi)

Başlama saati: 10:00 (Eğitim süresi 6 saattir)

Ücret:  Tam – 280 TL   Öğrenci – 140TL

 

Erken Kayıt İçin Son Başvuru Tarihi:  14 Mart 2017 (Salı)

İndirimli erken kayıt ücreti:  Tam – 250 TL   Öğrenci – 115 TL  

Eğitim sonunda katılımcılara katılım belgesi verilecektir.